Pielgrzymka do Lourdes

"Krocząc pielgrzymimi szlakami pamiętajmy, że również i nasze serca są świątynią i domem Boga"

/Apostolstwo Chorych/

Państwo Jadwiga i Artur Bocianowscy w kwietniu bieżącego roku w towarzystwie Dyrektora Pałacu Seniora Pana  Jacka Trybuły oraz jego żony Bogusławy udali się do miejsca wyjątkowego, jakim jest Lourdes, aby szczególnie podziękować Matce Boskiej za opiekę i zesłane  łaski. W miejscu tym odbyła się również Msza Święta o zdrowie i błogosławieństwo dla mieszkańców i pracowników Pałacu Seniora.

Pielgrzymce przewodniczył ksiądz infułat Stanisław Jeż - Dyrektor Misji Polskiej. Swoją nie zwykłą gościnnością, zaangażowaniem i ogromną wiedzą spowodował, że kilkudniowy pobyt we Francji stał się nie zapomnianym wydarzeniem duchowym i kulturowym. Państwo Bocianowscy nawiązali współpracę z tamtejszym Domem Pielgrzyma Notre Dame zbudowanym na kształt otwartych ramion, mogącym pomieścić nawet 900 osób.

Odpowiadając na przesłanie skierowane przez Matkę Bożą do św. Bernadetty Soubirous, właściciele chcieliby podjąć - na wzór wielu krajów - próbę wyjazdu o charakterze diecezjalnym wraz z mieszkańcami Pałacu Seniora,którzy  doświadczeni są cierpieniem i chorobą. Wszak Lourdes nazywane jest światową stolicą chorych.

 

 

Please publish modules in offcanvas position.

This website uses cookies. By continuing to use this website you consent to storing or retreiving cookies according to your web browser settings.